top of page
[Edukacije mladih]
MEĐUNARODNI KAMP MLADIH ATLANTIS JE U TIJEKU
U ponedjeljak je preko online platforme počeo eAtlantis, a naša volonterka Laura Kanis aktivno prati predavanja.
U ponedjeljak su sudionike pozdravili predsjednik Međunarodne federacije Crvenog križa i Crvenog polumjeseca gosp. Francesco Rocca i koordinator mladih Međunarodne federacije Bas Van Rossum. Gosp. Rocca je rekao da mu je drago vidjeti mlade na online kampu. Čestita i zahvaljuje se na trudu volonterima. Nada se da će sudionici naučiti nešto novo, da će dati neke nove ideje za razvoj volontiranja i da će steći neka nova poznanstva i prijateljstva.
Nakon uvodnih rijeći, sudionici su razgovarali o razvoju volontiranja, izazovima i problemima mladih i što mladi mogu naučiti iz iskustava u brobi s Covid-19.
Predstavnik Solferino Akademije je sudionicima predstavio Strategiju 2030 koja predstavlja planove za razvoj Međunarodnog Crvenog križa i Crvenog polumjeseca u idučem desetogodišnjem periodu.
Na radionici Youth Engagement and International Network sudionici su pričali o tome kako poboljšati znanje volontera, kako privući nove volontere, kako zadržati sadašnje volontere te na koje probleme nailazimo prilikom volontiranja.
Na mapi prikazano odakle sve sudionici prate predavanja
U utorak je predavanje o klimatskim promjenama vodio Francuski Crveni križ.
Prvo su sudionici bili podjeljeni u 5 grupa i dobili su uloge. Grupa u kojoj je Laura bila je dobila ulogu vegana koji je eko-vojnik, ima 20 godina i već je bio privođen ili u zatvoru zbog aktivizma. Zatim su sudionike miješali u grupe od 5 ljudi. Dobili bi pitanje i imali su 5 minuta da u duhu svoje uloge odgovore na pitanje i brane svoja uvjerenja. Nakon toga su ih vratili u njihove prvotne grupe i imali su raspravu.
Tu je bila uključena i nenasilna komunikacija, tj. kako na miran način promijeniti svijet, što nam sve može poslužiti u tome, kako bi trebali braniti svoje stavove, kako ljudima lijepo objasniti svoje stavove...
Istraživanje novih oblika psihosocijalne pomoći su vodili voditelji sa Cipra, Crne Gore i Italije.
Svi su oni prvo predstavili svoj način pružanja psihosocijalne podrške koji su koristili za vrijeme karantene i koriste ga i sada. Nakon toga su sudionici podjeljeni u grupe i svaka grupa je dobila pitanje na koje je trebala odgovoriti i raspravljati. Pitanja su bila tipa "Koji su bili glavni izazovi u pružanju psihosocijalne podrške?", "Kako ste se iz dana u dan nosili sa pružanjem psihosocijalne podrške?"...
Poslije su odgovore komentirali predavači i davali savjete za pružanje psihosocijalne podrške.
bottom of page